Federasyon Başkanımız'dan Yeni Yıl Mesajı...

Küresel salgın Covid-19 virüsünün tüm dünyayı etkilediği 2020 yılı bizlere sağlığımızın ne denli önemli olduğunu öğretti. Tüm dünya ülkeleri ve milyonlarca insan sağlık olmadan hiç bir şeyin olamayacağını anladı, özellikle de sporun...

2020 yılı dünya Curling sporu ve sporcusu açısından buruk geçen bir yıl oldu. Tüm Dünya ve Avrupa Şampiyonaları ile bir çok uluslararası turnuva maalesef yapılamadı. 2022 Kış Olimpiyatları kota Müsabakaları iptal edildi. Erzurum’da ev sahipliğini yapacağımız Karışık Çiftler Dünya Şampiyonası Elemeleri de maalesef bu süreçte iptal edildi.

Curling Türk Milli Takım sporcuları olarak bizler bu olumsuz şartlarda çalışmalarımıza ara vermedik, Federasyon faaliyet programında yer alan kamp, lig ve turnuvalarımızı gerçekleştirdik.

2022 Kış Olimpiyatları kota Müsabakaları 2021 yılında tekrar yapılacak ve tüm çalışmalarımızı bu yönde tüm pandemi kurallarına uyarak devam ettiriyoruz.

Zorlu ve buruk geçen 2020 yılının ardından gelecek 2021 yılının sağlık ve sporu tekrar kucaklayacağımız, dünyada spor yılı olacağından eminin.

Bu vesile ile herkesin 2021 yılını kutlar, sağlık ve spor dolu coşkulu bir yıl dilerim.

Prof. Dr. Kenan ŞEBİN
TÜRKİYE CURLING FEDERASYONU BAŞKANI