Millilerimiz Destan Yazıyor...

2018 Dünya Curling B Gençler Şampiyonasında Bayan ve Erkek Milli Takımlarımız Başarılı sonuçlar almaya devam ediyor.

7 OCAK 2018

Curling Genç  Bayan ve Erkek Milli Takımlarımız 03 Ocak 2018 Tarihinde  Finlandiya'nın Lohja Şehrinde Başlayan Dünya Gençler B Curling Şampiyonasında Destan Yazmaya Devam ediyor.

 

B Grubunda  Danimarka, Macaristan, Japonya, Kazakistan, Hollanda, Yeni Zelanda, ve Polonya ile Mücadele eden Genç Millilerimiz Ülkemizi gururlandırmaya devam ediyor.

 

Güçlü Grupta Mücadele Eden Erkek Genç Milli takımımız Bugün 4. Maçını Polonya ile oynadı. Güçlü Rakibi Karşısında başa baş mücadele eden Milli takımımız 5 End sonunda 3 - 2 öne geçti.  6. End de Polanya eşitliği sağladı 3-3   6 End sonunda Genç Milli Takım Antrenörü Ahmet ÇELİK'in vermiş olduğu takdikleri yerine getiren Genç Millilerimiz 7 End Sonunda 5-3 öne geçti. 8 End de Rakibine 1 Puan veren Millilerimiz Polonya'yı 5-4 Mağlup etmeyi bildİ.

 

Curling Erkek Genç  Milli Takımımız ;

03 Ocak  2018         Yeni zelanda - Türkiye      :   5 - 4

04 Ocak  2018          Danimarka   -  Türkiye      :   1 - 5 

05 Ocak  2018           Türkiye       -  Kazakistan  :  11 - 0

06 Ocak  2018            Türkiye      -  Polonya      :   5 - 4  

 

4 Maçta 3 Galibiyet alan Millilerimiz Finallerde Ben de varım dedi.

 

Antrenör Ahmet Çelik Yönetimindeki Erkek Genç Milli Takımız

 

1- Muhammed  Enes ÇAĞLAYAN

2- Muhammed Haydar DEMİREL

3- Oğuzhan KARAKURT

4- Tunç ESENBOĞA

5- Mahsun ÇELEBİ  ' den oluşmakta.

 

   

B Grubunda  Estonya, Finlandiya, Letonya, Polonya, İspanya, Slovenya ile mücadele eden Bayan Genç Milli Takımımız oynadığı 3 maçtada galibiyet alarak Finallere adım adım ilerlemekte.

 

Curling Bayan Genç  Milli Takımımız ;

3 Ocak  2018         Türkiye    - Polonya      :   8 - 3

04 Ocak  2018       Türkiye    -  Finlandiye  :   9 - 5 

05 Ocak  2018       Slovenya -  Türkiye       :  4 - 7 

 

3 Maçta 3 Galibiyet alarak Yoluna devam etmekte.

 

Antrenör Sadık Topaloğlu Yönetimindeki Bayan Genç Milli Takımımız

 

1 - Dilşat YILDIZ

2 - Mihriban POLAT

3 - Berivan POLAT

4 - Zeynep ÖZTEMİR

5 - Canan TEMUREN 'den oluşmakta.

 

 

Kaynak: erzurumsonhaber.com 


    Branşlar